2013-2014 Dönemi

1) IBB Orhngazi Ilk Okuluna yapılanlar
- Ana okulu yerlerinin komple parke dosemesi
- 2 Kız ve 2 Erkek tuvaletlerin komple fayanslarının kırılıp su tesisatlarının yeilenmesi
- 2 Kız ve 2 Erkek tuvaletlerin komple yeni fayans dosenmesi
- 2 Kız ve 2 Erkek tuvaletlerine Krom lavabo konulması
- 2 Kız ve 2 Erkek tuvaletlerine sensorlu ekonomik musluk konulması
- Okulun Komple Boyanması
- Ogretmenler odasında tadilat yapılarak buyutulmesi
- Ataturk kosesi yapılması
- Guvenlik kabini konulması

2) Morcatı ile yapılanlar
27 Kasım 13 “25 Kasım Kadına yonelik siddetin onlenmesi” konulu Morcatı vakfı calısanlarından seminer,
Konusmacılar: Pisikolog Feride Guneri ve Gulsum Kanat Dinc.
Katılanlar; Guv.Yrd. Ayhan Olgun Kalamıs Rotary Kulubu ve misafirler.
Amac: Kadına yonelik siddet hakkında bilgi edinilmes ve toplanan gelirin Morcatı Vakfına bagısı.

Geceye konuşmacı olarak katılan sn.Feride Güneri ve Gülsüm Kanat Dinç, öncelikle “Morcatı Kadın Sığınva Bakfı” hakkında,ve işlevini anlatan bir bilgilendirmede bulunmuşlar ve akabinde de toplumumuzda yaşanan kadına yönelik şiddetin içeriği, boyutu gibi konularda bizleri aydınlatarak bizlerin konuyla ilgili farkındalığımızı sağlamışlardır. Ayrıca bu tür şiddette maruz kalınılmaması icin yapılması gerekenlerin yanında şiddete maruz kalındığında nelerin yapılabileceği konusunda da i bire bir yaşanmış örneklerle bizleri aydınlatmışlardır.
15 Mart 2014 “Flort Siddeti” konulu seminer ve eglence.
Konusmacılar; Pisikolog Feride Guneri, Gulsum Kanat Dinc ve Nacide Berber. Katılımcılar; Guv.Yrd. Ayhan Olgun ve Esi, Koc Lisesi Interact kulubu, Moda Interact Kulubu(kurulum asamasında) Besiktas Rıtaract Kulubu.
Amac: Genclerin ve Ebeveynlerin “flort siddeti hakkında bilgilendirilmesi ve gecede toplanan para ve malzeme satıslarından elde edilen tum gelir Morcatı Kadın sıgınma Vakfına bagıslanması.
Morcatı vakfından katılan Feride Güneri, Gülsüm Kanat Dinc ve Nacide Berber, katılımcılara “flört şiddeti” nedir, nasıl yapılmaktadır, yapan veya yalına kişiler bunun ne kadar farkındadır gibi bir çok konuda bizleri bilgilendirmişlerdir. Özellikle cocukları olan veliler cocuklarının maruz kalabilecekleri bu tür şiddetleri anlamaları ve farkına varmaları konusunda bilgilendirilmiş ve geceye katılan Interactlarında bu tür şiddetin varlığından ve korunma yolları konusunda aydınlatılmışlardır.
Konuşmacıların soru – cevap sonrası konuşmalarını birmelerinden sonra katılımları icin “End Polio” certifikalarıyla kendilerine teşekkür edilmiş ve gece Interactlarımızın müzik ve dans gösterileriyle son bulmuştur. Gecede Interactlarımız katılımcılara Morcatı Vakfının hazırlamıs oldukalrı t-shirt ve makyaj cantalarını satarak gelirlerin tümünü Morçatı Vakfına bağışlamışlardır.
3) KULUP BUNYESINDE VERILEN SEMINER
1. 14 Mayıs 2014 “Duygusal Zeka”
Konusmacı: Pisikolog Ceyla Taner Zeyrek. Katılımcılar,
Katılımcılar : Dragos Ratary Kulübü, aday üyeler ve misafirler

Gecde Ceyla Taner Zeyrek hiç birimizin tam algılayamadıgı zaman zaman duysak da içeriği konusunda bilgimizin olmadıgı “EQ” Duygusal Zeka hakkında bize güzel bir sunum yapmış ve bu konuda bizim ufkumuzu açmıştır. Katılımcıların çok hoşuna giden bu sunmun bir sonraki dönemde tekrar edilemsi istenmeside konun katılımcılar tarafından ne kadar benimsendiğini göstersede buna asıl etkenin Ceyla hanım konuya hakim harika sunumu büyük etken olmuştur.

Rotary Fırsatlar Yaratır

Slogan2020

İletişim