Istanbul Moda Interact Kulubu

Interact Nedir?

Interact Rotary’nin sponsorluğunda gençler için hizmet kulübüdür.Üyeleri 14-18 yaşlarında veya lise yaşındadır, Interact gençlere anlamlı hizmet projelerine zevkle ortak olma fırsatı verir. İnteraktörler bu çalışmalar sırasında liderlik yeteneklerini geliştirirler ve yeni arkadaşlar edinirler.
Interactlar Uluslararası Rotary’nin (UR) ve Rotary Vakfı’nın birçok kaynağına ulaşabilmektedir. Uluslararası Rotary, Interact kulüplerinin gelişmesi için idari desteği sağlamaktadır.
UR başkanı Harold T. Thomas görevli olduğu 1959-60 yılında dünyayı gezerken, Gençlik hizmeti geliştirilmesi için Rotary potansiyelinin tamamen anlaşılmadığı kanısının Rotaryenler arasında yoğun ve geniş bir alana yayılmış olduğunu keşfetti. 1960 da Thomas meseleyi araştırmaları için 5 Rotaryenden oluşan bir komite atadı ve iki yıl sonra, Melbourne, Forida ABD’deki Melbourne Lisesinde 23 öğrenci ilk Interact kulübünü oluşturmak için bir araya geldiler.
Interactlar hizmet etkinliklerine katılarak ;
• Liderlik yeteneklerini ve kişisel dürüstlüklerini geliştirmenin
• Başkalarına karşı yardımseverlik ve saygı göstermenin
• Kişisel sorumlulukların ve çok çalışmanın değerini anlamanın
• Uluslararası anlayış ve iyi niyeti geliştirmenin önemini öğrenirler
Interact kelimesi “Ululararası Faaliyet” (international action) anlamına gelmektedir ve bugün yaklaşık 200,000 genç 110 dan fazla ülkeye ait 8,700 kulüp, Interact’ı tamamen uluslararası olgu yapmaktadır. Gençler Interact hizmet etkinliklerinin geniş donanımıyla arkadaşlığı ve ululararası anlayışı bütün dünyaya yaymışlardır.

Rotary Fırsatlar Yaratır

Slogan2020

İletişim