2017-2018 "Kadının Gücü" Fotoğraf Sergisi

Projemiz şiddet gören, enseste uğramış ya da istismar mağduru kadınlarla ilgili bir sosyal sorumluluk projesidir. Şiddetin ve savaşların olmadığı bir dünya kurulması için verilen mücadelelerde kadınların varlığı inkar edilemez bir gerçektir. Bu fikirden hareketle 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı ile birlikte kadının toplumdaki gücünü vurgulayacak bir fotoğraf sergisi düzenlemeyi planlıyoruz. Amacımız, kadınların, sistemin dayatmaları karşısındaki duruşlarını, gericiliğe ve ırkçılığa karşı, kadına çocuğa her canlıya uygulanan şiddete karşı verilen mücadelelerde gösterdikleri direnişleri desteklemek, evde sokakta, okulda, işyerlerinde kısaca yaşamın her alanında kadınların gücünü ve toplumdaki yerini vurgulamaktır. "Kadının Gücü " fotoğraf sergisinde profesyonel ve/veya amatör fotoğraf sanatçıları tarafından çekilmiş kadının toplumdaki yeri ve gücünü vurgulayan 30 fotoğraf sergilenecektir. Sergilenen fotoğraflar projedeki paydaşlarımızdan olan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı yararına satılacaktır elde edilecek gelirin yarısı vakfa kalan yarısı fotoğrafçıya verilecektir. Sizleri bu projemizde ortak olarak görmek arzusu ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Sergiye katılacak fotoğrafların seçimi 23 Şubat 2108 tarihinde Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım Bölüm başkanı Prof. Sefa Çeliksap başkanlığındaki profesyonel bir jüri tarafından yapılacaktır. Jüri üyeleri ekteki şartnamede belirtilmiştir.
Serginin açılışının Ortaköy Kethüda Hamamı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yapılacak, Beşiktaş Belediyesi sınırlarındaki uygun olan billboardlarda sergimizin tanıtımı ve duyurusu yapılacaktır.
Ortaköy Kethüda Hamamı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yapılan sergilerin hazırlık ve sergilenme aşamasında Sayın Feryal Gülman etkin rol oynamaktadır. Kendisi bizim sergimizin tanıtılması konusunda ve özellikle seçkin cemiyet mensuplarına ulaşma konusunda bizi destekleyecektir. Bu da fotoğraflarımızın satışını olumlu etkileyecektir.
Sergimizin açılış kokteylinde Sayın Betül Mardin bizimle olacaktır. Kendisine aynı zamanda Meslekte Üstün Hizmet Ödülü verilecektir. Sayın Mardin'in gelini Ayşe Arman'ın da açılışa katılması ve/veya gazetedeki köşesinde bu projeden bahsetmesi için de çalışmalarımız devam etmektedir.
Katılımcılar için gerekli tüm detayların yer aldığı sergi şartnamemiz ektedir sorular için de sergi komitesine ulaşabileceğiniz telefon numaraları aşağıdadır.
Farklı toplum kesimlerinden pek çok kişinin destek verdiği projemizde sizleri de paydaşımız olarak görmek bizi çok mutlu edecektir.
Sevgi ve saygılarımızla
Moda Rotary Kulüp Başkanı
İlkay Akça Taştan - 05052592757
Aylin Engin - 0532 7696902
Özlem Sezen - 0532 4267230

Sergi Şartnamesini indirmek için buraya tıklayın..

Rotary Fırsatlar Yaratır

Slogan2020

İletişim